خرید استیکر کاشی به جای کاشی

برخلاف تصور بسیاری که گمان می کنند پیشرفت صنعت سبب شده است تا برای هر مشکلی راه حل های پرهزینه و عظیمی به وجود بیاید، پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا مشکلات و نیاز های بشر با ساده ترین و کم هزینه ترین راهکارها قابل حل باشد. این مساله در خصوص معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها نیز صدق می­کند. گرچه این روزها توسعه ی صنعت معماری باعث شده تا سیستم های پرخرج و پرهزینه­ای به وجود بیاید، اما تکنولوژی و خلاقیت گاهی دست به دست هم می­دهند تا پاسخ نیازها از آنچه به ذهن می­رسد، ساده تر باشد. یکی از این خلاقیت های ساده اما بسیار پرکاربرد، استیکر کاشی است.

استیکر کاشی مشخصات

استیکر کاشی برچسب هایی طرح دار است که بر روی کاشی و سرامیک می­چسبد و تنوع فوق العاده­ای در معماری داخلی ساختمان ها به وجود می آورد. البته استیکر کاشی تنها بر روی کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار نمی­گیرد، بلکه تقریبا بر روی هر سطح صافی نصب شده و منظره ی دلپذیری ایجاد می­کند. یکی از کاربردهای فراوان استیکر کاشی نصب آن بر روی درب ها و پنجره های قدیمی است. همچنین برای ایجاد هماهنگی میان اجزای متفاوت داخل منزل، از این برچسب ها بر روی اجزای مختلف داخل منزل همچون میزها و یا درب و سطح کمد دیواری استقاده می­شود.

نکته ی قابل توجه در خصوص برچسب های کاشی امکان تولید سفارشی این محصول با طرح و ابعاد دلخواه است. به بیان دیگر مصرف کننده می­تواند هر عکس یا طرحی که می­خواهد را بر روی استیکر مد نظر چاپ نموده و در منزل یا محل کار خود به راحتی نصب کند.

استیکرهای کاشی علاوه بر قابلیت ضد رطوبت، معمولا ضد خش نیز هستند و رویه ی آن ها به راحتی آسیب نمی­بیند. همچنین سطح این استیکرها به دلیل جنس و مواد اولیه­ی مرغوب بسیار براق و درخشنده بوده و همچون لعاب رویه ی کاشی و سرامیک، نور را انعکاس می­دهد.

بزگترین مزیت استیکرهای کاشی قیمت پایین آن ها می باشد. قیمت یک استیکر کاشی به جنس، طرح و ابعاد آن بستگی دارد، اما در هر صورت، حتی برای خرید بهترین کیفیت و خاص ترین طرح، در قبال تنوعی که ایجاد می­شود، مبلغ بسیار کمی پرداخت خواهد داشت.

از استیکر کاشی می­توان برای ترمیم سطوح آسیب دیده نیز استفاده نمود. برای مثال اگر کابینت های آشپزخانه­ای دچار پوسیدگی شده یا کمدهای دیواری اتاق رنگ خود را از دست داده باشد، با استفاده از استیکر کاشی می­توان مجددا به یک سطح زیبا و چشم نواز دست یافت. از آنجا که طرح های استیکر کاشی نیز بسیار متنوع است، این امر به راحتی قابل انجام خواهد بود.

امروزه طرح های سنتی استیکر کاشی برای استفاده در رستوران های سنتی به یک امر رایج تبدیل شده است. استفاده از استیکر بر روی کاشی بدون طرح، به جای خرید کاشی طرح دار، حجم زیادی از هزینه های پیمانکاران را بدون افت کیفیت، کاهش می­دهد.

ویژگی های استیکرکاشی

استیکر های کاشی علاوه بر مدل پازلی و تکه تکه، به صورت یکپارچه و در ابعاد بزرگ نیز تولید شده و مورد استقاده قرار می­گیرند. مدل یکپارچه ی استیکرهای دکوراتیو علاوه بر آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و حمام، قابلیت استفاده در پذیرایی یا اتاق خواب را داشته و می­تواند باعث تحولی مثبت در دکوراسیون داخلی ساختمان ها شود.

استیکر کاشی یک راه حل کم هزینه، کم دردسر و بسیار موثر برای تغییر سبک معماری منازل، اداره جات، رستوران ها و حتی مراکز خرید به حساب می آید. شکی نیست که با اهتمام تولید کنندگان داخلی و استقبال روز افزون مشتریان از این محصول، استیکر کاشی، این محصول ساده و کوچک، در سال های آتی تحولی بزرگ در معماری داخلی ساختمان ها به وجود خواهد آورد.