پنل گچی سه بعدی

پنل گچی سه بعدی چیست؟

این روزها روش های فراوانی برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط های اداری، تجاری و شخصی به کار برده می شود که هر کدام از این روش ها به متریال خاص خود نیاز دارد. پنل گچی سه بعدی یکی از جدیدترین، خاص ترین و پرطرفدارترین متریال های دکوراسیون داخلی و یک سبک نوین از دیوار پوش های دکوراتیو است که ایده­ای تازه در طراحی معماری داخلی ساختمان ها به وجود آورده است.

پنل های گچی سه بعدی طرح های بسیار متنوعی دارند. هیچ سبکی از معماری داخلی وجود ندارد که طرح پنل گچی سه بعدی متناسب با آن موجود نباشد. همچنین بر خلاف باور عموم مردم، این پنل ها تنها در رنگ سفید تولید نشده و رنگ های بسیار متوعی از آن در بازار موجود می­باشد. همچنین ضخامت پنل های گچی سه بعدی بین 1 تا 4 سانتی متر نوسان می­کند، بنابراین استفاده از این پنل ها باعث کاهش فضای داخلی ساختمان نخواهد شد. به علاوه این پنل ها علاوه بر دیوار، قابلیت نصب بر روی سقف را نیز دارند.

پنل گچی سه بعدی

پنل های گچی یکی از زیباترین، ظریف ترین، بادوام ترین و در عین حال ارزان ترین و اقتصادی ترین دیوارپوش های مورد استفاده است.

بسیاری از انواع پنل های گچی سه بعدی در برابر حرارت مقاومت دارند. به همین دلیل این پنل ها دوام بالایی داشته و در برابر آتش سوزی خطری برای ساکنان ساختمان ایجاد نمی­کنند.

پنل های گچی سه بعدی عایق مناسبی در برابر صدا و حرارت بوده و به همین دلیل این سبک پنل ها می­توانند در بهینه سازی عملکرد ساختمان و خدمات دهی بهتر سازه به ساکنان نیز موثر باشند. به علاوه این پنل ها سلولزی بوده و مواد اولیه­ ی تولید آنها گیاهی می­باشد. به همین دلیل هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی­کنند.

پنل گچی سه بعدی چیست؟

گرچه پنل های گچی سه بعدی دارای طرح های زیبایی هستند، اما با یک نورپردازی ساده و ارزان می­توان جاذبه­ ی بصری آن ها را تا چندین برابر افزایش داد. اگر رنگ این نورپردازی نیز متناسب با دکوراسیون داخلی ساختمان باشد، یک طراحی مدرن و به یاد ماندنی در نمای داخلی ساختمان ایجاد خواهد شد.

پنل های گچی یکی از بهترین گزینه ها برای پیمانکاران سازه های لوکس، مراکز تجاری، سینماها، سالن های تئاتر، موزه ها و محیط های اداری است. این پنل ها بسیار زیبا، مقرون به صرفه و با دوام بوده و تعویض یا رنگ آمیزی آن ها نیز بسیار آسان صورت می­پذیرد.

این پنل ها معمولا در ابعاد 30*30، 50*50 و 80*60 سانتی متر تولید می­شوند. البته در هنگام نصب می­توان این پنل ها را در ابعاد دلخواه برش داد.

نصب پنل های گچی سه بعدی بسیار آسان بوده و توسط چسب مخصوص این کار صورت می­پذیرد. به علاوه نصب این پنل ها در صورتیکه سطح مد نظر هموار باشد، نیاز به زیرسازی نداشته و در اسرع وقت انجام می­شود. پس از نصب پنل ها نیز درز میان قطعات پنل با خمیر درزگیر پوشانده شده و نمای دلپذیری ایجاد می­نماید. نصب دقیق و با ظرافت این پنل ها به تجربه و مهارت خاصی نیاز دارد و بهتر است برای این کار از افراد متخصص استفاده شود.

پنل های گچی سه بعدی نسل جدیدی از دیواپوش های تزیینی است که استفاده از آن در سال های اخیر به طرز چشمگیری افزایش داشته است. این پنل ها بسیار مقاوم، اقتصادی، با دوام و زیبا است. اگر شما نیز به دنبال ایجاد یک طراحی داخلی خاص و منحصر به فرد برای خانه یا محل کار خود هستید، پنل های گچی سه بعدی بهترین انتخاب برای شماست.

 

محتوای مرتبط