گچکاری یا پنل های گچی سه بعدی

گچکاری یک هنر قدیمی و صنعتی اصیل در کشور ما به حساب می آید. نمونه های شاهکار گچکاری در معماری ایرانی-اسلامی در ایران و حتی سایر نقاط جهان همچون اسپانیا و مصر، نشان از قدمت و اصالت این هنر در بین مردم ایران و سایر نقاط جهان اسلام می باشد.

امروزه با رشد جوامع بشری در تمامی عرصه ها، هنرهای سنتی و قدیمی گوناگون نیز دچار تغیرات و تحولات گسترده ای شده اند. گچکاری نیز از این قضیه مصون نبوده و گام به گام با رشد صنعت و بالا رفتن سطح نیاز بشر، رشد نموده است. یکی از زیباترین و بهترین نمونه های تاثیر مدرنیته بر هنر گچکاری، دیوارپوش ها و پنل های گچی سه بعدی هستند.

پنل گچی سه بعدی

پنل های گچی سه بعدی قطعات برجسته و طرح دار گچی است که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر نمای فوق العاده­ای به ساختمان شما خواهد بخشید.

یکی از اصلی ترین دلایل استفاده ی زیاد از این پنل ها در کشور ما، علاقه ی ذاتی مردم ایران به هنر گچکاری و معماری نشات گرفته از آن می­باشد. امروزه فروش این پنل های گچی سه بعدی در تمام نقاط ایران از رونق خوبی برخوردار است.

پنل های گچی سه بعدی یک نمای خاص و یکنواخت در سازه ایجاد نموده و از شلوغی در معماری محیط، جلوگیری می­کند. نمای این پنل ها در مقایسه با بسیاری از دیوارپوش ها یک نمای ساده، آرامش بخش و در عین حال زیبا بوده و به همین دلیل یک انتخاب ویژه برای محیط های آرام همچون منازل شخصی و رستوران ها به حساب می آید.

در ساخت دیوارپوش های گچی سه بعدی از مواد مضر استفاده نشده و در طی سال ها هیچ عنصر نامطلوبی از این دیوارپوش ها در فضای منزل یا محیط کار شما متصاعد نخواهد شد. این دیوارپوش های دکوراتیو به راحتی قابل تجزیه در محیط زیست بوده و به اصلطلاح دوست دار محیط زیست به حساب می آیند.

این تایل های سه بعدی به دلیل نمای یکنواخت، در دیوارهای سراسری و بدون بازشو (دیوارهای فاقد درب یا پنجره) نمای بی نظیری ایجاد می­کنند. همچنین این دیوارپوش های مدرن برای فضاهایی مانند پشت دستگاه تلویزیون مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل نمای همگون، چشم را اذیت نخواهد کرد. به علاوه به دلیل مقاومت این دیوارپوش های سه بعدی در برابر حرارت (برخلاف برخی انواع دیگر دیوارپوش های دکوراتیو) انتخاب مناسبی برای استفاده در بالای شومینه خواهد بود.

خرید پنل گچی سه بعدی

تنوع فراوان این پنل ها در طرح و رنگ، یکی از اصلی ترین ویژگی های دیوارپوش های گچی سه بعدی می باشد که باعث شده است تا هر سلیقه ای را به خود جذب کرده و به یکی از پرفروش ترین و پرمخاطب ترین دیوارپوش های دکوراتیو تبدیل شود.

پنل های گچی سه بعدی قابلیت برش داشته و در هر محیطی با هر ابعادی قابلیت اجرا خواهد داشت. فاصله ی میان این پنل ها با خمیر درزگیر به نحو مطلوبی پر گشته و در نهایت یک اسپری لعاب بر روی سطح دیوارپوش زده می­شود تا سطح پنل گچی جذابیت و دوام بالاتری داشته باشد.

جهت خرید دیوارپوش پنل گچی سه بعدی اینجا کلیک نمایید.

محتوای مرتبط