مقایسه انواع دیوارپوش کامپوزیت معرفی، کاربرد و نصب

دانستنی هایی راجب دیوارپوش کامپوزیت

احتمالا شما نیز بارها دیده­اید که برای نمای داخلی و خارجی ساختمان از طرح هایی استفاده می­شود که شباهت زیادی به مصالح طبیعی همچون آجر، سنگ یا چوب دارد. این سبک معماری علاوه بر همگونی با محیط زیست، نمایی زیبا و لوکس به خانه­ ی شما می­ بخشد. امروزه این نوع معماری یکی از پرطرفدارترین و زیباترین مدل های طراحی نمای ساختمان ها محسوب می­شود.

دیوارپوش های کامپوزیت یکی از انواع مصالح مورد استفاده در معماری ساختمان ها می­ باشد. همان طور که از اسم این دیوارپوش ها پیداست، این سبک از مصالح معماری، ترکیبی از مواد مختلف بوده که هریک از این مواد باعث بهبود خواص این دیوارپوش های ترکیبی می­گردد.

دیوارپوش کامپوزیت سه بعدی

امروزه استفاده از این مصالح در کشور ما رواج زیادی یافته و با اقبال عمومی همراه شده است. این دیوارپوش ها در طرح های بسیار متنوعی همچون طرح چوب، طرح بامبو، طرح آجر و طرح سنگ تولید شده و مورد استفاده قرار می­گیرند. نمای برجسته ­ی این دیوارپوش ها باعث افزایش جلوه­ ی آن ها شده و زیبایی خاصی به محیط می­ بخشد. ضخامت برجستگی های روی این دیوارپوش ها بین 2 تا 5 میلی متر بوده و به محیط مفید ساختمان لطمه­ ای وارد نمی­کنند.

این دیوارپوش ها در انواع رنگ ها و طرح ها موجود می­باشد و پاسخگوی هر سلیقه ای خواهد بود.

این دیوارپوش ها قابلیت رنگ شدن دارند و شما به راحتی می­توانید پس از مدتی برای ایجاد تغییر در معماری خانه ­ی خود، رنگ آن را تغییر دهید.

دیوارپوش های کامپوزیت گرچه نمایی شبیه به سنگ، چوب و مصالح مشابه دارند، اما بسیار ارزان تر و اقتصادی تر از آن ها بوده و قیمت تمام شده­ی به مراتب کمتری خواهند داشت.

خرید دیوارپوش های کامپوزیت

این دیوارپوش های دکوراتیو در برابر ضربه مقاوم هستند و به علت نرمی  وانعطاف پذیری بالا، طول عمر بالایی دارند. همچنین این مصالح معماری بسیار سبک بوده که این امر به افزایش سرعت نصب و حمل و نقل آسان آن ها کمک شایانی می­کند.

نمای دیوارپوش های کامپوزیت را همچون اکثر دیوارپوش های دکوراتیو می­توان به وسیله­ ی نورپردازی دو چندان نمود. همچنین این دیوارپوش ها به علت ساخته شدن از چند نوع ماده­ ی متفاوت، عایق مناسبی در برابر صدا و حرارت بوده و به بهبود شرایط محیطی ساختمان کمک می­کند.

یکی از مواردی که این دیوارپوش را از سایر مصالح معماری داخلی ساختمان متمایز می­کند، امکان استفاده از آن بر روی انواع سطوح مختلف می­باشد. این ویژگی باعث شده است تا دیوارپوش های کامپوزیت قابلیت اجرا در قسمت های مختلف یک سازه را داشته باشند.

از اصلی ترین کاربردهای دیوارپوش های کامپوزیت استفاده از آن ها در رستوران ها، مخصوصا رستوران های سنتی می­باشد. علاوه بر آن دیوارپوش های کامپوزیت در بهبود نمای شهری نیز کاربرد فراوانی داشته و در بسیاری از المان های شهری و مکان های عمومی همچون زیرگذر، عابر پیاده یا دیواره­ ی پل ها نیز مورد استفاده قرار می­گیرند.

دیوارپوش کامپوزیت سنگی

دیوارپوش های کامپوزیت غالبا ضد آب بوده و امکان تمیز نمودن سطوح آن ها و یا استفاده در محیط های مرطوب وجود دارد.

نصب این دیوارپوش ها نیز بسیار آسان بوده و در اسرع وقت صورت می­پذیرد. همچنین اتصال این دیوارپوش ها نیاز به زیرسازی یا اجرای عملیات بنایی خاصی ندارد.

اگر شما نیز به دنبال یک تغییر مثبت در محیط زندگی خود هستید، بدون شک دیوارپوش های کامپوزیت یکی از بادوام ترین، اقتصادی ترین و مناسب ترین گزینه های پیش روی شما به حساب می ­آید.

 

اگر قصد خرید دیوارپوش کامپوزیت را دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

محتوای مرتبط