بازسازی حمام قدیمی از صفر تا صد

عموما پس از نقل مکان به یک منزل جدید اولین کاری که باید به آن بپردازیم، تغییر دکوراسیون و در صورتی که منزل قدیمی باشد، باید به دنبال روش‌هایی برای بازسازی محیط باشیم. یکی از قسمت‌هایی که اصولا افراد به آن توجه زیادی ندارند حمام است. با وجودی که این محیط یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر خانه است، متاسفانه به بازسازی حمام و همچنین دکوراسیون آن توجه خاصی نمی‌شود. در این مقاله از سری مقالات وب سایت ردپنل سعی داریم در رابطه با ایده‌های جذابی صحبت کنیم که با استفاده از به کار گیری آ‌ن‌ها بتوانید به راحتی محیطی جذاب و عالی را برای حمام منزل خود فراهم آورید. با ما در این مقاله همراه باشید.

ایده‌هایی برای بازسازی حمام‌های قدیمی

یکی از اصلی‌ترین المان‌های هر حمامی را می‌توان دوش آن در نظر گرفت. از آنجایی که هر روز یک تکنولوژی و طرح خاصی برای دیزاین دوش حمام به وجود می‌آید و همچنین شاهد به وجود آمدن دوش‌های مدرن هستیم، اولین قسمتی که باید به فکر تعویض آن باشید، دوش حمام است. بسته به آن که فضای حمام شما چقدر است می‌توانید دوش مناسب را برای آن فضا انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که برای داشتن یک هارمونی زیبا در حمام حتما لازم است که وسایل و تجهیزاتی که خریداری می‌کنید همه از یک ترکیب رنگ و یا ترکیب‌ رنگ‌های هم خانواده بهره ببرند.

تعویض سینک روشویی برای بازسازی بهتر حمام

می‌دانیم که در حال حاضر حمام و سرویس بهداشتی عموما در یک فضا قرار داده می‌شوند. استفاده از وسایل شیک بی شک باعث خواهد شد که زیبایی این محیط‌ها روی یک دیگر تاثیر مثبتی بگذارد. کانتر سینک روشویی دارای اندازه و سایزهای مختلفی است، وابسته به نوع دکوراسیون سرویس بهداشتی و همچنین طرح کلی و اندازه محیط می‌توانید کانتر روشویی مناسبی انتخاب کنید.

یکی از بهترین انتخاب‌ها را می‌توان کانترهای روشویی گرانیت در نظر گرفت. درست است که قیمت این کانتر نسبت به دیگر مدل‌ها بیشتر است اما اگر می‌خواهید کیفیت را در کنار زیبایی در محیط داشته باشید استفاده از این نوع کانتر به شما پیشنهاد می‌شود.

بازسازی کف حمام قدیمی

عموما کاشی‌ها پس از چندین سال کار کردن دچار سابیدگی و ترک خوردگی می‌شوند، در صورتی که این ترک خوردگی‌ها رفع نشود با نفوذ آب درون زمین باعث ایجاد نم در جای جای منزل خواهد شد. به همین دلیل اصولا اولین قدمی که باید برای بازسازی حمام بردارید آن است که کف سازی درستی را برای حمام رو به راه کنید.

بسته به آن که طرح کلی دکوراسیون حمام شما به چه صورتی است و قرار است چه تمی داشته باشد، می‌توان از کاشی‌های‌ مختلفی استفاده کرد. توجه داشته باشید که خرید کاشی مختص حمام باعث خواهد شد از حوادث ناگواری مانند لیز خوردن در حمام جلوگیری شود.

توجه به نور پردازی محیط حمام

یکی از موارد ثابت برای طراحی دکوراسیون و همچنین زیبا سازی محیط استفاده از نور پردازی صحیح و مناسب خواهد بود. انجام نور پردازی مناسب و حرفه‌ای باعث خواهد شد که زیبایی محیط حمام چندین برابر شود. برای نور پردازی تنها به استفاده از یک چراغ برای حمام بسنده نکنید، استفاده از نورهایی با رنگ‌های متفاوت، نور پردازی مخفی و مواردی از این دست باعث خواهد شد که محیط شما زیبایی بیشتری داشته باشد.

تعویض و بررسی سیستم لوله کشی در بازسازی حمام

یکی از مواردی که باید قبل از انجام هر گونه فعالیت به آن بپردازید، توجه به سیستم لوله کشی حمام و سرویس بهداشتی خواهد بود. اصولا لوله‌ها پس از کارکرد تقریبی 10 الی 14 سال دچار پوسیدگی و همچنین ترکیدگی خواهند شد. به همین منظور برای جلوگیری از خرابی‌های آینده تعویض سیستم لوله کشی در صورتی که در حال بازسازی حمام قدیمی هستید اقدامی ضروری و فوری خواهد بود.

برای زیبایی بیشتر محیط حمام پیشنهاد می‌شود سیستم لوله کشی را توکار کنید، استفاده کردن از لوله پشفیت برای سرویس بهداشتی و حمام باعث می‌شود علاوه بر آن که کیفیت این لوله‌ها بی‌نهایت بالا است، صدایی در هنگام باز بودن آب نخواهید شنید.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قرار است لوله کشی را انجام دهید حتما توسط یک متخصص و به صورتی اصولی انجام شود چرا که کوچک‌ترین ایراد در لوله کشی حمام باعث خواهد شد که نیاز به تخریب و صرف هزینه‌هایی مجدد باشد.

تعویض سیستم تهویه در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

در برخی از حمام‌ها و یا سرویس‌ بهداشتی‌های قدیمی خبری از سیستم تهویه نیست، یا اگر هم سیستم هواکشی در حمام وجود داشته باشد به دلیل کارکرد زیاد فرسوده شده است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا حتما محل مناسبی را برای سیستم تهویه هوای حمام در نظر بگیرید.

انتخاب هواکش مناسب و بدون صدا باعث می‌شود که سکوت و محیط آرام حمام به هم نریزد. در صورتی که محلی برای نصب هواکش تعبیه نشده است، می‌توانید با برش دادن شیشه حمام هواکش را در آن محیط نصب کنید.

بازسازی رادیاتور و حوله خشک کن حمام

حمام‌های ساخته شده در قدیم دچار یک نقص بزرگ است و آن هم عدم استفاده از سیستم گرمایشی مناسب برای محیط حمام است. به دلیل استفاده نکردن از حوله خشک کن و یا رادیاتور عموما این محیط‌ها دچار سردی خاصی در فصل زمستان هستند. شما می‌توانید این مشکل را با نصب یک رادیاتور و حوله خشک کن به کلی بر طرف کنید، البته توجه داشته باشید که در صورت نیاز با نصب رادیاتور نیاز است که اقدامات لازم نظیر انتقال لوله‌های آب قبل از بازسازی کاشی‌کاری حمام قدیمی به درستی انجام شود تا نیازی به تخریب مجدد وجود نداشته باشد.

در این مقاله از ردپنل خواندید

بازسازی کردن محیط‌ها به ویژه حمام‌ها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید پس از نقل مکان کردن به یک محیط قدیمی انجام دهید. در این مقاله از وب سایت رد پنل به بررسی نحوه بازسازی حمام پرداختیم. رعایت کردن موارد نام برده شده در این مقاله باعث خواهد شد که حمام بازسازی شده توسط شما از جلوه مناسب و درستی برخوردار باشد. از این که در این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزار هستیم.

محتوای مرتبط