طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تخت دو طبقه چگونه است؟

همانطور که می‌دانید امروزه به دلیل کم شدن متراژ خانه‌ها بسیاری از اتاق خواب‌ها از فضای مناسبی برای قرار دادن دو تخت خواب برخوردار نیستند؛ به همین علت اکثر طراحان داخلی استفاده از تخت‌های دو طبقه را پیشنهاد می‌کنند.

طراحی اتاق برای تخت دو نفره

این مدل از تخت‌‌ها عمدتا برای کودکان و نوجوانان مناسب است زیرا فضای نسبتا خوبی برای انجام کارهای دیگر مانند بازی کردن و یا قرار دادن وسایل ضروری مانند میز تحریر نیز فراهم می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه مطلب پیش رو شما را با نکات مهم طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تخت دو طبقه آشنا خواهیم کرد.

ایده طراحی تخت دو نفره چوبی

شاهد آن هستیم که در طراحی‌های جدید فضای اتاق‌ خواب‌ها هر روز نسبت به روز قبل کوچک‌تر می‌شود. اگر بخواهید فضای برای مطالعه، کار  و یا تفریح در اتاق خواب خود داشته باشید می‌توانید از دکوراسیون اتاق خواب با تخت دو طبقه استفاده کنید.

طراحی متفاوت برای تخت دو طبقه

این عمل به شما کمک می‌کند که فضای بیشتری را برای موارد نام برده شده در اختیار داشته باشید. این گونه از تخت‌ها در دو نوع چوبی و فلزی در بازار موجود است که استفاده از نوع چوبی به دلیل طراحی مناسب و همچنین ایجاد حس طبیعی نسبت به تخت فلزی، می‌تواند مناسب‌تر باشد.

تخت دو طبقه در اتاق نوجوان

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تخت دو طبقه

بسیاری از افراد تصور می‌کنند بهره گیری از تخت‌های دو طبقه تنها برای افرادی مناسب است که دو کودک یا نوجوان دارند و حتما باید برای خوابیدن مورد استفاده قرار گیرد؛ اما لازم به ذکر است که اگر محیط اتاق مورد نظرتان دارای متراژ بسیار کمی است می‌توان از یکی از طبقه‌‌های این مدل تخت‌ها برای انجام کارهای دیگر استفاده نمود.

تخت دو طبقه در اتاق بزرگ

تخت دو طبقه مدرن

یعنی در واقع با انجام این کار با یک تیر دو نشان خواهید زد؛ به این صورت که با اشغال فضای کمی، از آن برای دو هدف مختلف استفاده کرده اید. برای مثال طبقه پایین دارای قسمتی برای میز تحریر باشد و طبقه بالا تخت خواب قرار داشته باشد. برای اینگونه تخت خواب‌ها مدل‌های زیادی وجود دارد و بسته به سن و نیازهای افراد می‌توان هر کدام از آن‌ها را انتخاب کرد؛ چراکه مدل تخت دو طبقه برای کودکی که نیاز به محیطی برای بازی کردن دارد با دانش آموز یا دانشجویی که برای انجام تکالیفش باید میز داشته باشد متفاوت خواهد بود.

اتاق با تخت دوطبقه

تخت‌های دونفره تاشو؛ زیبایی در کنار افزایش فضا

تخت‌های دونفره‌ای وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای افزایش فضا استفاده کنید. این تخت‌ها در بازار با نام تخت‌های دونفره تاشوشناخته می‌شوند. شیوه کارکردی این تخت‌ها به این صورت است که با اهرمی قوی تخت بالایی به تخت پایینی هنگام جمع کردن می‌چسبد.

با بازکردن همین اهرم شما یک تخت دونفره را در اختیار خواهید داشت. این تخته خواب برای اتاق‌هایی مناسب است که با کمبود فضا مواجه‌اند. استفاده از این نوع از تخت خواب‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید دکوراسیون مناسبی را روی دیوارها اجرا کنید؛ چرا که در هنگام روز می‌توانید این تخت را جمع کنید تا به شکل یک تخت یک نفره باشد.

تخت دو طبقه خارجی

نکات مهم در رابطه با تخت‌های دو طبقه

  • یکی از ضروری ترین نکاتی که هنگام خرید تخت‌های دو طبقه باید به آن توجه کرد فاصله استاندارد آن با سقف است. در صورت عدم توجه به این مورد ممکن است شخصی که در طبقه بالا دچار آسیب از نواحی مختلف به خصوص سر شود. به همین دلیل پشنهاد می‌شود حداقل فاصله یک متری تا سقف را برای این دسته از تخت‌های دو طبقه در نظر بگیرید.
  • تخت دوطبقه دخترونه
  • تخت‌های دو طبقه باید از مقاومت و استحکام لازم برای تحمل وزن برخوردار باشند چراکه در غیر این صورت ممکن است حوادث ناگواری برای افراد به وجود آید. علاوه بر آن توجه داشته باشید اگر قصد دارید از طبقه بالا به عنوان تخت خواب استفاده نمایید حتما حفاظ مناسبی داشته باشد.تخت دوطبقه مدرن
  • این مورد زمانی از درجه اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود که شما نیاز به یک تخت دونفره متحرک یا همان تاشو داشته باشد. پس در هنگام انتخاب یک تخت دو طبقه به این مورد توجه کافی داشته باشید.
  • تخت دوطبقه ابی
  • از جمله دیگر نکاتی که می‌توان در رابطه با تخت‌های دو طبقه بیان نمود توجه به رنگ آن است چراکه این وسیله قسمت بزرگی از اتاق را اشغال می‌کند و در کانون دید افراد قرار می‌گیرد؛ از این رو بهتر است رنگ آن با رنگ دکوراسیون داخلی همخوانی داشته باشد. شما دو انتخاب برای مد نظر قرار دادن رنگ خواهید داشت.
  • تخت صورتی دوطبقه
  • اولین مورد انتخاب رنگی همخوان با رنگ کلی اتاق که ایجاد کننده یک هارمونی در دکوراسیون اتاق خواب با تخت دو طبقه خواهد بود. دومین انتخاب استفاده از رنگ‌های متضاد است؛ زمانی که تختخواب شما زیبایی زیادی داشته باشد استفاده از رنگ متضاد پیشنهاد می‌شود.

طراحی اتاق دوطبقه

هارمونی اتاق خواب را در نظر بگیرید

اگر در حال طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تخت دو طبقه هستید آنچه بیش از دیگر موارد می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد استفاده از یک هارمونی مناسب برای زیبا جلوه دادن اتاق خواهد بود. سعی کنید اگر دیگر وسایل اتاق شما از جنس چوب هستند حتما تخت خوابی را انتخاب کنید که از جنس چوب طراحی شده است. از خاطر نبرید که داشتن یک تخت مناسب در اتاق خواب می‌تواند زیبایی زیادی را به اتاق شما ببخشد.

دکوراسیون اتاق دوطبقه

آنچه در این مقاله به آن پرداختیم

یکی از مدل‌های تخت خواب که این روزها طرفداران زیادی در میان مردم پیدا کرده است تخت دو طبقه است. این مدل معمولا برای اتاق کودکان و نوجوانان مناسب است و هنگام خرید آن باید به نکات مختلفی از جمله داشتن استحکام مناسب، فاصله استاندارد تا سقف و رنگ متناسب با پالت رنگی دکوراسیون اتاق توجه نمود.

دکوراسیون اتاق خواب با تخت دوطبقه

در این مقاله سعی کردیم به مواردی بپردازیم که شما بتوانید پس از خواندن به راحتی تخت دو طبقه مناسب را انتخاب کنید. فرقی ندارد فضای اتاق شما به چه میزان وسعت داشته باشد، استفاده از تخت خواب دونفره می‌تواند در زیبای اتاق شما سهیم باشد البته اگر بتوانید طرح و نوع مناسب آن را انتخاب کنید.

دیزاین اتاق دوطبقه

محتوای مرتبط