حمام مستر چیست؟

کلمه مستر در لغت دارای معنی کاربرد زیادی است. انگلیسی زبانان زمانی از این واژه استفاده می‌کنند که بخواهند یک مورد اصلی را معرفی کنند. همانطور که پیداست این لغت معانی متفاوتی دارد اما زمانی که همراه با لغت حمام می‌شود به اتاقی گفته خواهد شد که خود به صورت مجزا سرویس بهداشتی، حمام، وان و... دارد. در واقع اگر اتاقی به صورت جداگانه یک سرویس حمام اختصاصی داشت می‌توان این لغت را به آن اطلاق نمود. امروزه حمام  به یک مکان کامل و مجزا برای به دست آوردن آرامش و از بین بردن خستگی فکری و روحی بدل شده است.

حمام مستر چیست؟

حمام مستر را می‌توان حمامی نامید که فول امکانات است،  یعنی دارای تمامی امکانت و ارائه چندین خدمات به صورت هم‌زمان باشد. حمام مستر یکی از پیچیده‌ترین دکوراسیون‌هایی است که به تازگی وارد دکوراسیون طراحی خانه شده است. امروزه افرادی که دست به بازسازی منزل‌های خود می‌زنند بی شک به فکر ساختن یک حمام مستر می‌افتند. با داشتن حمام مستر می‌توانید از یک حمام خصوصی برای خود استفاده کنید و وقتی که مهمانی به خانه شما می‌آید می‌تواند از حمام خانه استفاده کند و حمام مستر را به صورت خصوصی در اختیار داشته باشید. داشتن حمام مستر می‌تواند یک جای امن و دنج را برای ما به ارمغان بیاورد که تنها خود از آن می‌توانیم استفاده کنیم و یک جای شخصی به حساب می‌آید.

حمام مستر معمولا در بزرگ‌ترین اتاق خانه قرار می‌گیرد که معمولا این بخش در اتاق والدین قرار دارد. حمام مستر تاثیر فراوانی در به وجود آوردن احساس آرامش برای اتاق خواهد داشت.

ما تنها در صورتی می‌توانیم ادعا کنیم که اتاق خواب مستر است که اتاق خواب دارای تجهیزات کاملی از سرویس بهداشتی و توالت باشد. حمام مستری که دارای دوش ایستاده و یا وان بزرگ است، قطعا به آن اتاق خواب آرامش غیر قابل وصفی خواهد داد.

اتاق مستر

 به راحتی می‌توان این را بیان کرد که بزرگ‌ترین اتاق یا بخش خانه متعلق به اتاق مستر است. در این اتاق به خاطر تخت بزرگ دونفره که غالبا در آن وجود دارد تلاش می‌شود تزئین داخل اتاق به صورت قرینه انجام شود.

اتاق مستر باید به حدی بزرگ باشد که بتواند چند کمد و یک حمام مستر را در خود جای دهد. حمام مستر در اتاق باید در گوشه‌ای به کار گرفته شود که کمترین میزان جلب توجه را داشته باشد. جایگاه حمام مستر باید از کمترین نور در داخل اتاق برخوردار باشد. در اتاق‌های مستر معمولا حمام مستر را با شیشه‌هایی از جنس سکوریت از اتاق جداسازی می‌کنند.

ویژگی‌های اصلی حمام مستر

همانطور که گفته شد کاربرد حمام مستر در به وجود آوردن آرامش و رفاه است. اکثرا در حمام‌های مستر وسیله‌های رایجی وجود دارد که یکی از آن‌ها وان حمام است. وان حمام یک گزینه انکار ناپذیر در حمام‌های مستر است. اکثرا وان‌ها  در حمام‌های مستر به صورت تک نفره یا دو نفره  طراحی می‌شوند. وان‌های 2 نفره اکثرا برای زوج های جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. عضو دیگر حمام‌های مستر توالت‌های آن است. توالت نیز یک عضو جدایی ناپذیر از حمام مستر است. حمام‌های مستر به خاطر رواج آن به تازگی به شیوه مجلل و باشکوه اجرا می‌شوند. در حمام‌های مستر از تمامی متدهای روز دنیا استفاده می‌شود. در حمام‌های مستر خیلی به ندرت پیش می‌آید که فردی از مدل‌های کلاسیک استفاده کند و اکثر مردم از مدل‌های مجلل و باشکوه استفاده می‌کنند.

ابزار آلات حمام مستر

در حمام‌های مستر باید از ابزارهایی استفاده شود که دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت باشند. با توجه به پیشرفت علم و بروز شدن تمامی امکانات، تمامی وسایل حمام مستر را می‌توانید با هزینه‌های بسیار پایین تهیه کرد. فرم انتخاب نوع وسایل و هماهنگ کردن ابزارآلات حمام مستر به ذوق و سلیقه فرد بستگی دارد، شیوه کنار هم قرار گیری این وسایل، نوع و رنگ و طرح آن بسته به سلیقه طراح یا صاحب خانه است.

حمام مستر شیشه‌ای

حمام‌های مستر شیشه‌ای را می‌توان پر مخاطب‌ترین نوع مستر معرفی کرد. پارتیشین‌های شیشه‌ای رایج‌ترین طرحی است که در حمام‌های مستر برای جداسازی منطقه‌های حمام از یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک دلیل دیگر استفاده از مستر شیشه‌ای جلوگیری کردن از ورود بخار به داخل اتاق است.

اندازه ابعاد شیشه حمام مستر

معمولا در ابتدای کار ساخت خانه‌های نوساز، در بزرگترین اتاق خانه که همان اتاق مستر است، ابعاد حمام مستر مورد نظر وابسته به اندازه اتاق در نظر گرفته می‌شود. ابعاد حمام مستر با توجه به اندازه اتاق فرم‌های فراوانی دارد. هرچه اتاق بزرگتر باشد، شیشه حمام مستر بزرگتر و لوکس‌تر می‌شود. می‌توان شیشه‌ها را با توجه به ابعاد و اندازه دیوارها سفارش داد. بهتر این است که ما اندازه دیوار را به طور دقیق اندازه‌گیری کنیم چون اگر سایز شیشه کوچک باشد مقدار فراوانی پول ضرر کرده‌ایم. اما اگر بزرگتر از حد باشد، در کار باید از برش بر روی شیشه استفاده کنیم که در بعضی از مواقع باعث شکسته شدن شیشه می‌شود. پس می‌توان گفت که بهترین کار اندازه گیری مقدار صحیح طول و عرض شیشه است.

چه نوع شیشه‌ای در حمام مستر شیشه‌ای استفاده کنیم؟

ما نمی‌توانیم از هر مدل شیشه‌ای در این نوع حمام استفاده کنیم. با توجه به دمای بالای آب گرم و یا هنگام استفاده از آب سرد، باید از شیشه‌ای استفاده کنیم که توان مقاومت در برابر فشار دما را داشته باشد. بنابراین بهتر است از شیشه‌هایی استفاده کنیم که دارای قطری بین 8 تا 10 سانت باشد.

نتیجه گیری

 در این مقاله از سری مقالات طراحی دکوراسیون به حمام‌هایی پرداختیم که ویژگی دارای یک ویژگی عالی هستند و آن هم دارا بودن تمامی امکانات در حمام است. در این نوع از حمام شما می‌توانید از یک حمام خاص و مخصوص خود استفاده لازم را ببرید. اگر شما هم به فکر داشتن یک حمام در اتاق خواب خود هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما به موارد گفته شده در این مقاله توجه داشته باشید. به نظر شما این قبیل حمام‌ها دیگر باید دارای چه ویژگی باشند؟

محتوای مرتبط