ویژگی آینه های پازلی

امروزه دکوراسیون و معماری داخلی ساختمان برای ساکنان آپارتمان ها و یا خانه های ویلایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. داشتن یک منزل با طراحی معماری خاص و کم نقص این روزها رویای بسیاری از زوج های جوان و زنان خانه دار است.

روش های نوین طراحی داخلی منازل باعث شده است تا معماری داخلی قابلیت پاسخگویی به طیف گسترده تری از سلایق اقشار مختلف مردم را داشته باشد. یکی از جدیدترین و البته خاص پسندترین تکنیک های معماری داخلی استفاده از آینه های پازلی است.

آینه های پازلی در منزل

آینه های پازلی یکی از پرکاربردترین لوازم معماری داخلی در آپارتمان ها و ادارات می­باشد. طرح های آینه های پازلی بسیار متنوع بوده و چینش پازل گونه­ ی آن ها در کنار یکدیگر می­تواند به سبک های مختلفی انجام شود. طرح های آینه های پازلی به دسته هایی همچون آینه کاری لوزی، مربعی، شش ضلعی، انتزاعی، نامتقارن و شکسته تقسیم بندی می­شود.

مزایای آینه پازلی

1- استفاده از آینه پازلی سبب انعکاس بیشتر نور در منزل شما می­شود و خانه­ ی شما را روشن تر و درخشان تر نشان می­دهد. حتی اگر منزل شما از نورگیری مناسبی برخوردار باشد، با انعکاس نور طبیعی در آینه های پازلی، در ساعات روشنایی روز، شما احتیاج بسیار کمی به روشن نمودن وسایل روشنایی مانند لامپ یا مهتابی خواهید داشت. به عبارتی می­توان گفت که استفاده از آینه های پازلی سبب صرفه جویی در مصرف برق یک ساختمان نیز می­شود.

2- رنگ های متنوع آینه های پازلی موجود در بازار به شما این امکان را می­دهد تا بنا به سلیقه و رنگ زمینه ­ی دکوراسیون داخلی خود، از آینه های دکوراتیو متناسب استفاده کنید. آینه های پازلی معمولا در رنگ های مختلف و انواع متفاوتی همچون آینه ­ی دودی، طلایی، برنزی، مسی و غیره در بازار موجود می­باشد.

3- انواع متفاوت آینه های دکوراتیو همچون آینه های پتینه، آنتیک و شامپاینی وجود دارند که هر کدام با توجه به شرایط محیطی و نوع دکوراسیون داخلی می­توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

آینه پازلی قیمت

4- آینه های پازلی را می­توان در ابعاد و طرح دلخواه شما تولید نمود. گرچه طرح های بسیار زیبا و متنوعی از آینه های پازلی آماده در بازار موجود است، اما برای فضاهای لوکس و کاربردهای خاص می­توان با توجه به سلیقه ­ی مصرف کننده، طرح و حتی رنگ دلخواه آینه­ ی پازلی را تولید نمود.

آینه های دکوراتیو پازلی قابلیت استفاده در کنار سایر دیوارپوش ها را دارا می­باشند. از این آینه ها می­توان در کنار طرح های زیبای کاغذ دیواری، رنگ های مناسب، و یا حتی به طور ترکیبی در کنار سایر دیوارپوش های تزئینی استفاده نمود و از ظاهر بی نظیر آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی منازل و ادارات بهره­مند شد.

قیمت آینه پازلی

قیمت این سبک از آینه های دکوراتیو به پارامترهای مهمی همچون جنس آینه و قطر آن، رنگ آینه، مساحت آینه­ کارش شده، سبک و طرح آینه­ ی پازلی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. به طور کلی و با توجه به نکات مطرح شده می­توان این طور عنوان نمود که در شرایط یکسان و مشابه، قیمت آینه­ ی پازلی لوزی و مربعی کمتر از قیمت آینه­ ی پازلی نامتقارن یا شکسته خواهد بود. دلیل این امر مصرف کمتر آینه در طراحی لوزی و مربعی نسبت به سایر مدل ها می­باشد. همچنین برش آینه در ابعاد منتظم مانند مربع بسیار راحت تر از برش ابعاد خاص می­باشد.

آینه های پازلی سبک خاصی از آینه های تزئینی و دکوراتیو هستند که امروزه سرسخت ترین سلیقه ها را به سوی خود جلب می­کنند. طول عمر زیاد، نصب سریع و زیبایی خاص این نوع آینه ها از مهمترین قابلیت هایی است که می­تواند شما را برای یک انتخاب جذاب و اقتصادی مطمئن سازد.

محتوای مرتبط