1. home icon
    خانه
  2. مجله دکوراچی
  3. دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی
  4. ایده‌‌هایی برای دیزاین سرویس بهداشتی قدیمی

ایده‌‌هایی برای دیزاین سرویس بهداشتی قدیمی

عموما پس از جا به جایی و نقل مکان کردن به یک خانه جدید گاهی اوقات نیاز است که بخش‌هایی از خانه را از نوع دیزاین و طراحی کنید. طراحی کردن بخش‌های مختلف خانه بسته به نوع دکوراسیون داخلی خانه می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال استفاده کردن از طراحی دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه‌ خانه‌ای که تم کلی آن کلاسیک است مناسب نخواهد بود. دیزاین مناسب سرویس بهداشتی یکی از مواردی است که باید به آن توجه زیادی داشت. اگر به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده‌اید و قصد دیزاین سرویس بهداشتی قدیمی خانه را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله از وب سایت ردپنل همراه ما باشید.

شاید این منطق برخی از افراد باشد که به دلیل آن که زمان زیادی را در حمام یا سرویس بهداشتی نیستم، این بخش از منزل نباید دارای دیزاین مناسبی باشد و به جای پرداختن به دیزاین این بخش‌ها بهتر است به دیزاین مواردی مانند دکوراسیون آشپزخانه، اتاق خواب و دیگر بخش‌های خانه اهمیت بیشتری داد. وجود تمیزی و دیزاین مناسب در حمام و سرویس بهداشتی باعث خواهد شد تا شما به تمیزی خود اهمیت بیشتری بدهید. توجه داشته باشید که منظور از دیزاین مجدد سرویس بهداشتی و حمام آن نیست که تمام موارد از قبیل شیر آب و سرویس چینی را تعویض کنید، می‌توانید با چند تغییر به ظاهر کوچک، این محیط را مانند دیگر بخش‌های منزل زیبا جلوه دهید.

دیزاین سرویس بهداشتی قدیمی

سرویس‌ بهداشتی‌های قدیمی عموما موارد کلی در آن به خوبی رعایت شده است. منظور از رعایت موارد کلی آن است که در این سرویس‌ها فضای کافی برای سرویس در نظر گرفته شده است. در ادامه به مراحل دیزاین مجدد سرویس بهداشتی خواهیم پرداخت.

آینه سرویس بهداشتی ضروری‌ترین عنصر سرویس

اگر نگوییم با اهمیت‌ترین عنصر تزئینی یک سرویس بهداشتی آینه است باید بگوییم که یکی از مهم‌ترین عناصری که در سرویس بهداشتی وجود دارد آینه است. وجود آینه در سرویس بهداشتی باعث می‌شود تا افراد در هنگام شستشوی دست و صورت احساس خوشایندتری داشته باشند.

نکاتی وجود دارد که باید در هنگام انتخاب و یا تعویض آینه به آن توجه داشته باشد.

  • اولین مورد آن که آینه‌های بزرگ‌تر در سرویس‌ بهداشتی‌های کوچک باعث می‌شود که فضا بزرگ‌تر از آنچه هست دیده شود؛ به همین دلیل اگر فضای سرویس بهداشتی فضای کوچکی است، پیشنهاد می‌کنیم از یک آینه نسبتا بزرگ در این محیط استفاده کنید.
  • آینه‌ها در انواع طرح‌های مختلفی وجود دارد، استفاده از آینه‌های لبه‌دار در سرویس بهداشتی در صورتی که دکوراسیون سرویس بهداشت چیزی بین مدرن و کلاسیک است، می‌تواند مناسب باشد. توجه داشته باشید که حتما میزان رطوبت سرویس را برای خرید آینه لبه دار در نظر بگیرید، اگر رطوبت سرویس زیاد نیست می‌توانید از آینه‌های لبه‌دار چوبی استفاده کنید.

استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون سرویس بهداشتی قدیمی

عموما اولین کاری که باید برای دیزاین سرویس بهداشتی قدیمی انجام دهید، تعویض کاشی‌ها به دلیل فرسوده‌ شدن و قدیمی شدن خواهد بود. اما معمولا تعویض کاشی‌ها علاوه بر آن که نیاز به هزینه زیادی خواهد داشت، نیاز به کند و کاری و همچنین صرف مدت زمان زیاد برای تعویض و مرمت خواهد داشت.

استفاده از برچسب‌هایی که مانند کاغذ دیواری هستند، می‌تواند بهترین جایگزین برای تعویض کاشی‌ها باشد. توجه داشته باشید که عموما نمی‌شود از این برچسب‌ها در فضاهایی که آب زیادی روی آن ریخته می‌شود استفاده کرد؛ مثلا نمی‌توان از این برچسب‌ها برای کاشی‌های زیر دوش استفاده کرد. اما شما به راحتی می‌توانید تمام سرویس بهداشتی را با خیال راحت با این کاغذ‌ها تزیین کنید.

نصب تابلو برای تزین سرویس بهداشتی قدیمی

اگر دیوار سرویس بهداشتی کاشی نباشد شما می‌توانید با نصب چند تابلو این محیط را بی‌نهایت زیبا کنید. نکته‌ای که باید در هنگام خرید تابلو باید به آن دقت داشته باشید، جنس تابلو خواهد بود، به دلیل آن که عموما فضای سرویس بهداشتی کمی مرطوب است، استفاده کردن از تابلو‌هایی با قاب چوبی می‌تواند پس از مدتی مشکل ساز شود و تابلو‌ها به اصطلاح دچار خرابی شوند. بهترین انتخاب برای این محیط استفاده از تابلو‌های پی وی سی و مواردی است که با جنس پلاستیک ساخته شده‌اند.

تفکیک بخش‌های مختلف سرویس بهداشتی

یکی از کارهایی که باید از همان ابتدای طراحی سرویس بهداشتی به آن توجه داشته باشید، تفکیک کردن بخش‌های مختلف سرویس از یک دیگر باشد. در حال حاضر سرویس‌ بهداشتی‌ها و حمام‌ها در یک محیط ساخته می‌شوند. اگر شما هم به این نوع طراحی علاقه دارید می‌توانید سرویس بهداشتی و حمام را به وسیله یک پارتیشن از یکدیگر جدا کنید. نصب پرده برای جدا سازی این محیط در صورتی که سرویس بهداشتی و حمام فاصله زیادی از یک دیگر داشته باشند می‌تواند ایده مناسبی باشد.

استفاده از گل طبیعی در سرویس بهداشتی

یکی از مواردی که باعث می‌شود سرویس بهداشتی شما امروزی‌تر و زیباتر به نظر برسد، استفاده از گل در سرویس بهداشتی است. عده زیادی از افراد از گل مصنوعی در این محیط استفاده می‌کنند؛ برای ایجاد تمایز و در صورتی که سرویس بهداشتی شما هواکش مناسبی دارد می‌توانید از چند گل با استقامت برای زیباتر کردن محیط سرویس بهداشتی استفاده کنید.

پیشنهاد ما آن است که به دنبال گل‌هایی باشید که نیاز به نور زیادی ندارند چرا که عموما چراغ سرویس بهداشتی برای مدت زمان طولانی از شبانه روز خاموش است. البته اگر پنچره‌ای در سرویس وجود داشته باشید شما به راحتی خواهید توانست از هر گونه گل دلخواه در این محیط استفاده کنید.

به روشنایی سرویس بهداشتی توجه کنید

موردی که وجود دارد آن است که شما باید برای زیباتر شدن محیط به روشنایی و شیوه نور پردازی در سرویس بهداشتی ایده مناسبی داشته باشید؛ چرا که در هنگام استفاده از سرویس بهداشتی چه در روز باشد و چه در شب، روشن بودن لامپ ضروری خواهد بود. نصب چند نور مخفی در سرویس بهداشتی می‌تواند ایده جذابی برای نورپردازی در این محیط باشد.

خلاصه‌ای از مقاله دیزاین سرویس بهداشتی قدیمی

در این مقاله از سری مقالات طراحی دکوراسیون داخلی منزل به دیزاین سرویس بهداشتی قدیمی پرداختیم. گفتیم در صورتی که سرویس بهداشتی شما قدیمی است می‌توانید با ایده‌هایی مانند استفاد از گل، کاغذ دیواری، سیستم روشنایی مخفی، آینه و مواردی از این دست این محیط را زیباتر از قبل کنید. اگر شما هم ایده‌ای برای زیباسازی این محیط دارید خوشحال می‌شویم که آن را با ما به اشتراک بگذارید.

محتوای مرتبط