پارتیشن فایبرگلاس چیست! معرفی، انواع، نصب و قیمت پارتیشن های فایبرگلاس

جداسازی محیط های مختلف یک ساختمان، بنا به دلایل متفاوتی صورت می پذیرد. تفکیک بخش های متفاوت در یک ساختمان اداری، ایجاد یک حجاب در مطب پزشکان جهت معاینه ی بیمار، ایجاد یک محیط خصوصی در دل یک محیط عمومی مثل پذیرایی در داخل خانه، و مواردی از این دست، نمونه هایی رایج و عام از جداسازی محیط های ساختمان هستند.

پارتیشن فایبرگلاس

جداسازی ممکن است توسط دیوارها صورت پذیرد. سیستم های نوینی همچون کناف نیز این روزها مورد استقبال مردم و کارفرمایان قرار گرفته­ اند. اما این مصالح برای یک جدا نمودن دائمی یک محیط در دل ساختمان مورد استفاده قرار می­گیرند. گاهی ممکن است ما تنها در لحظات خاصی نیاز به تفکیک یک محیط از محیط دیگری داشته باشیم. همچنین گاهی اوقات نیازی به تفکیک کامل و صد در صدی دو محیط از یکدیگر نیست. برای مثال ممکن است در ادارت و یا شرکت های استارتاپ علاقه مند باشیم تا بخش های مختلف شرکت در عین تفکیک، ارتباط مختصری نیز با هم داشته باشند. علاوه بر این موارد گاهی نیاز به تفکیک یک محیط به نحوی زیبا و خاص داریم که دیوارکشی یا حتی استفاده از کناف جذابیت مد نظر ما را تامین نخواهد کرد. بنابراین نیاز به سیستم زیباتر، نوین تر و منعطف تری به شدت احساس می­شود.

فایبرگلاس یک ماده­­ی ترکیبی از الیاف پلیمیری و الیاف شیشه است. این ترکیب یک ماده­ی مقاوم و بادوام به وجود می­آورد. عمر ماده ی فایبرگلاس بسیار بالا بوده و شما در طول عمرتان تنها به یک بار خرید آن نیاز خواهید داشت! همچنین فایبرگلاس به دلیل الیاف متفاوتی که دارد درز و ترک را انتشار نداده و علاوه بر این از قابلیت ترمیم و رنگ آمیزی نیز برخوردار است.

از این پارتیشن های دکوراتیو در سقف نیز استفاده می­شود. این پنل ها به دلیل طرح های متفاوت و رنگ های گوناگون جنبه­ی تزئیناتی نیز داشته و به عنوان یک پنل دکوراتیو نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این پنل ها به دلیل وزن سبک علاوه بر دیوارها، بر روی سقف هم قرار می­گیرند.

خرید پارتیشن فایبرگلاس

ضخامت پارتیشن های فایبر گلاس بین 5 تا 10 سانتی متر بوده و به شرط استفاده از رنگ های ضد رطوبت و خاصی همچون پلی اورتان بر روی آن ها، قابلیت استفاده در نمای بیرونی ساختمان را نیز خواهند داشت.

یکی از روش های افزایش جذابیت های بصری پارتیشن های فایبرگلاس، نورپردازی بر روی آنها می باشد. همچنین این پارتیشن ها بعد از نصب نیز قابلیت رنگ آمیزی داشته و می­توان رنگ آن ها را متناسب با تغییرات دکوراسیون داخلی، تغییر داد.

یکی از مشتریان اصلی پارتیشن های فایبرگلاس کافی شاپ ها و رستوران های لوکس می­باشند. در این فضاها می­توان از پارتیشن های فایبرگلاس به عنوان تایل دکوراتیو دیواری یا سقفی در جهت تزئینات و یا به عنوان عضوی برای تفکیک فضاهای مختلف همچون لژ خانوادگی، ورودی سرویس های بهداشتی و غیره اسفاده نمود.

نصب پارتیشن های فایبرگلاس در عین راحتی، نیاز به ظرافت هایی دارد که بهتر است توسط نیروهای متخصص، آموزش دیده و باتجربه انجام شود. این پارتیشن ها به راحتی و به وسیله ی چسب ام دی اف به یکدیگر متصل می­شوند و درز میان آن ها نیز به هیچ عنوان مشهود نمی باشد.

پارتیشن های فایبرگلاس بسیار سبک، بادوام و مستحکم بوده و یکی از بهترین گزینه های برای جداسازی محیط های مختلف و افزایش زیبایی محیط قلمداد می­شود.

اگر از محصولات پارتیشن فایبر گلاس ما دیدن نکردید توصیه میکنیم حتما به صفحه ی آن سر بزنید.

محتوای مرتبط