1. home icon
    خانه
  2. مجله دکوراچی
  3. دکوراسیون اتاق خواب
  4. ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب قرمز

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب قرمز

طراحی دکوراسیون منزل و مکان‌های اداری یکی از علوم تأثیرگذاری است که می‌تواند احساس شما را نسبت به یک محیط تغییر دهد و می‌تواند کاربردهای بسیار گسترده داشته باشد. یکی از ایده‌های جالب و جذاب استفاده از رنگ قرمز است که شور و هیجان قابل‌توجهی را در فرد بیننده ایجاد می‌کند. شما می‌توانید از رنگ قرمز در بخش‌های مختلف طراحی دکوراسیون منزل استفاده کنید ما در این مقاله نکات مربوط به طراحی دکوراسیون اتاق خواب قرمز می‌پردازیم و به شما می‌آموزیم که چطور ترکیب زیبایی از رنگ قرمز برای اتاق خواب خود انتخاب کنید.

پنج رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب قرمز

همان‌طور که گفته شد رنگ‌ها می‌توانند روی احساس ما نسبت به محیط تأثیر بگذارند و به‌طورکلی ۵ رنگ وجود دارد که در کنار رنگ قرمز، می‌توانند دکوراسیون اتاق خواب قرمز شما را به کلی متحول کنند و احساسات متفاوتی را در آن به وجود بیاورد. اولین گزینه رنگ سفید است که ترکیبی تند و قوی ایجاد می‌کند و تأثیرگذاری آن بسیار مستقیم است.

ترکیب رنگ قرمز با رنگ مشکی فضا را رمانتیک و احساسی‌تر می‌کند و اگر از رنگ خاکستری با درجات ملایم‌تر استفاده شود می‌توان حالتی متعادل را به فضا القا کرد. اگر در دکوراسیون اتاق خواب قرمز از رنگ طلایی استفاده کنید یک نمای فاخر و غنی ایجاد می‌کند و چهره‌ای لوکس به محیط می‌بخشد و زمانی که از رنگ آبی یا بنفش در کنار رنگ قرمز استفاده کنید حالتی انرژی‌بخش در فضا ایجاد می‌کند.

این را به یاد داشته باشید که رنگ قرمز یک رنگ قدرتمند است و در هر صورت تأثیر قالب بر روی محیط دارد. گرچه خود رنگ قرمز می‌تواند متناسب با شیوه‌ای که ساخته می‌شود طیف رنگی متفاوتی داشته باشد اما در کنار این ۵ رنگ سفید، خاکستری، آبی، مشکی و طلایی بهترین ترکیب‌ها را می‌توانید با آن بسازید. در ادامه به نکات جزئی‌تری درباره این ترکیبات خواهیم پرداخت تا بتوانید آن‌ها را بهتر بشناسید و به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کنید.

قرمز کردن کل دیوارها

اگر در ذهن دارید که تمام دیوارهای بخشی از دکوراسیون خود را به رنگ قرمز در بیاورید باید بدانید که در حال گرفتن تصمیمی بسیار جسورانه هستید؛ اما باید نکات مربوط به این تصمیم را نیز بدانید تا بتوانید بهترین استفاده را از این ایده ببرید. باید بدانید که این تصمیم جسورانه خیلی هم ترسناک نیست و کافی است از رنگ نارنجی مایل به قرمز و به اصطلاح قرمز نارنجی استفاده کنید که خواهید دید رنگ شما بسیار دل‌نشین می‌شود و دکوراسیون اتاق خواب قرمز شما با این تصمیم بسیار جذاب خواهد شد

. اگر بتوانید این طیف رنگی را با یک کف‌پوش رنگ روشن ترکیب کنید و همچنین از وسایل مانند تخت و پا تختی سفید رنگ استفاده کنید می‌توانید یک ترکیب بسیار زیبا و جذاب را با این رنگ دیوارها به وجود بیاورید. برای جذاب‌تر کردن این ترکیب رنگی نیز می‌توانید یک وسیله از رنگ قرمز تیره به اتاق خود اضافه کنید تا فضا را رمانتیک‌تر و گرم‌تر نشان دهد.

تاثیر رنگ قرمز روی  اتاق خواب

می‌توان برای ایجاد یک قسمت منحصربه‌فرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب قرمز یک دیوار را به رنگ قرمز ساده و یا طرح دار رنگ‌آمیزی کرد. به عنوان مثال‌ می‌توان زیرانداز تخته خواب را قرمز انتخاب کرد. همچنین می‌توانید به جای رنگ تخت خواب رنگ روتختی خود را از میان طیف رنگی قرمز انتخاب کنید و به این ترتیب، خاص بودن و منحصر به فرد بودن را به آن قسمت نسبت دهید و بقیه دیوارهای خود را به رنگ سفید و خاکستری رنگ‌آمیزی کنید. به‌این‌ترتیب شما یک قسمت شاخص در بخشی از دکوراسیون اتاق خواب قرمز خود ایجاد می‌کنید و می‌توانید برای تأکید بیشتر روی رنگ قرمز از یک وسیله دیگر که به رنگ قرمز است استفاده کنید. به عنوان مثال یک صندلی قرمز رنگ در ترکیب اتاق قرار دهید.

محبوب‌ترین روش رنگ آمیزی

به طور کلی در دکوراسیون اتاق خواب قرمز محبوب‌ترین روش که مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از روش دیوار شاخص است؛ روشی که در آن یک دیوار را به ‌عنوان محل تمرکز رنگ مورد نظر  انتخاب می‌کنند و با استفاده از وسایل اطراف آن ترکیب رنگی جذابی را ایجاد می‌کنند.

 روش دیگری که برای استفاده از رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون می‌تواند بسیار دل‌چسب باشد این است که از این رنگ در الگوهای مختلف موجود در اتاق استفاده کنید و آن را به شکل یک طرح الگودار با المان‌های محیط ترکیب کنید. استفاده از این الگوهای قرمز رنگ در بخش‌هایی مانند روبالشی و یا پرده اتاق می‌تواند انرژی مضاعفی را در محیط ایجاد کند و هارمونی خوبی با دیوار شاخص شما و همچنین لوازم قرمز رنگ موجود در اتاق ایجاد

خاکستری و قرمز ترکیب مناسب

به طور کلی سفید بهترین مکمل قرمز است اما می‌توان بعد از آن خاکستری را به عنوان یک رنگ فوق‌العاده برای ایجاد یک ترکیب دل‌نشین در دکوراسیون اتاق خواب قرمز به شمار آورد. به طور کلی در این روش نیز یک دیوار به عنوان شاخص تعیین می‌شود و در اطراف آن دیوارهای مختلف و همچنین لوازم موجود در دکوراسیون به رنگ خاکستری انتخاب می‌شود، ولی باید توجه داشته باشید که تا حد امکان باید از طیف‌های مختلف رنگ خاکستری استفاده کرد چون این کار موجب ایجاد عمق در دکوراسیون شما می‌شود. در ادامه به بررسی رنگ آبی و تأثیر ترکیب آن رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب قرمز می‌پردازیم.

ترکیب آبی و قرمز؛ تضاد در کنار زیبایی

در توضیحات اولیه مقاله اشاره کردیم که رنگ آبی موجب تشدید انرژی رنگ قرمز می‌شود و فضای دکوراسیون اتاق را بسیار جذاب می‌کند. باید توجه داشته باشید که برای اتاق بزرگ‌سالان حتماً باید از رنگ آبی تیره و یا سرمه‌ای استفاده کنید و زمانی که این طیف رنگی با رنگ قرمز ترکیب می‌شود انرژی محیط تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

به عنوان مثال می‌توانید پرده‌ها را به رنگ سرمه‌ای و یا آبی تیره انتخاب کنید و دیوار روبروی آن را با یک رنگ قرمز نسبتاً تیره رنگ آمیزی کنید. یکی دیگر از ایده‌های جذاب این است که نصف دیوار را به رنگ قرمز نقاشی کنید و نصف دیگر برندهای دیگر مکمل قرمز مانند سفید و یا خاکستری نقاشی کنید که این نوع تقسیم می‌تواند به صورت عمودی یا افقی باشد.

آنچه در این مقاله به آن پرداختیم

در این سری از مقالات طراحی دکوراسیون اتاق سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با طراحی اتاق با رنگ قرمز به شما همراهان گرامی ارائه دهیم. از خاطر نبرید که استفاده بیش از حد رنگ قرمز باعث تشدید ضربان قلب و همچنین ایجاد هیجان زیاد در افراد می‌شود به همین دلیل حتما در استفاده از این رنگ توجه کافی را داشته باشید.

 

محتوای مرتبط