1. home icon
    خانه
  2. مجله دکوراچی
  3. دکوراسیون اتاق خواب
  4. طراحی دکوراسیون اتاق خواب فضایی به چه صورت قابل انجام است؟

طراحی دکوراسیون اتاق خواب فضایی به چه صورت قابل انجام است؟

ایده طراحی دکوراسیون اتاق خواب فضایی یکی از ایده‌های هیجان انگیز و جذاب برای طراحی اتاق خواب نوجوانان است اما باید بدانید که در این نوع طراحی باید به چه المان‌هایی دقت کنید و همچنین بدانید که از چه تکنیک‌هایی می‌توانیم استفاده کنیم تا اتاق خواب نوجوان به بهترین شکل طراحی شود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از بررسی ژورنال‌ها و نمونه‌های طراحی مختلف کمی با حال و هوای نوجوانان آشنا شوید و نکات مربوط به روحیه آن‌ها را بدانید تا بتوانید انتخابی مناسب‌تری داشته باشید تا از هزینه‌های خود بهترین استفاده را ببرید.

با دنیای نوجوانان بیشتر آشنا شوید

معمولاً نوجوانان روحیات حساسی دارند و باید سعی کنید به دنیای ذهنی آن‌ها نزدیک شوید و ببینید که واقعاً به چه چیزهایی علاقه دارند و همچنین چه چیزهایی نیاز دارند. یکی از جملاتی که معمولاً در خانواده‌ها شنیده می‌شود این است که علاقه‌های نوجوانان زودگذر و موقت است و به همین دلیل نسبت به تغییر دکوراسیون اتاق آن‌ها مقاومت می‌کنند. طبیعتاً در نقطه مقابل نوجوان نیز واکنش نشان می‌دهد زیرا او می‌خواهد همه تغییرات را ببیند و خود را به اطرافیانش ثابت کند.

قطعاً وقتی دکوراسیون اتاق کودک از زمان کودکی تا نوجوانی تغییر نکند به طبع این قضیه می‌تواند روی وضعیت روحی کودک تأثیر بگذارد و این اتاق کودکانه به مرور برای وی آزاردهنده شود. اگر می‌خواهید بهترین تصمیم را بگیرید و در عین حال هزینه‌های اضافه نپردازید بهتر است با نوجوان خود صحبت کنید و تا حد امکان تغییرات را مطابق سلیقه و میل او انجام دهید.

طراحی دیوارها اصلی‌ترین بخش هر اتاق

اگر می‌خواهید با هزینه کمی به تم دکوراسیون اتاق خواب فضایی دست پیدا کنید می‌توانید از تغییر رنگ دیوارها شروع کنید. به عنوان مثال با یک رنگ سرمه‌ای تیره یا آبی سیر فضایی مانند تاریکی کهکشان‌ها را ایجاد کنید. اگر می‌خواهید از تاریکی بیش از حد اتاق جلوگیری کنید می‌توانید یک یا دو دیوار را سفید نگه دارید ولی این تغییر رنگ می‌تواند بسیار جالب و جذاب باشد. برای قدم‌های بعدی می‌توانید از المان‌های دیگری مانند آویزها و یا اشکال ستارگان در بخش مختلف اتاق استفاده کنید. در این مرحله حتماً از نوجوان خود بخواهید تا نظر خود را بگوید و از المان‌هایی استفاده کنید که مورد پسند وی است. اگر با پیشنهاد متفاوت رو به رو شدید مقاومت نکنید زیرا او بهتر می‌داند که چه چیزی می‌خواهد و اجازه دهید تا از خلاقیت خود استفاده کند.

اگر خواستید جلوه بیشتری به دیوارها ببخشید می‌توانید از نوجوان خود درباره نقاشی دیواری سؤال کنید و متناسب با سلیقه وی طرح‌های مختلف را انتخاب کنید. این طرح‌ها می‌توانند تصاویری واقعی از کهکشان و یا تصاویری فانتزی و کارتونی باشد که در نهایت یکی از آن‌ها انتخاب می‌شوند به صورت نقاشی دیواری دور تا دور اتاق اجرا می‌شود و به این ترتیب یک دکوراسیون اتاق خواب فضایی بسیار شیک و زیبا به وجود می‌آید که می‌تواند سرچشمه خلاقیت و افزایش روحیه‌ی فرزندتان باشد.

سقف فضایی؛ آوردن آسمان به اتاق نوجوان

یکی دیگر از المان‌هایی که می‌توانید از آن برای ایجاد یک دکوراسیون اتاق خواب فضایی استفاده کنید ایجاد تغییرات در سقف است. بستگی به میزان هزینه‌ای که می‌خواهید برای آن صرف کنید روش‌ها و راه‌حل‌های مختلفی نیز پیش روی شما قرار دارد.

 اگر بخواهید از روش‌های اقتصادی‌تر استفاده کنید می‌توانید آسمان مورد نظر خود را با استفاده از رنگ کردن سقف ایجاد کنید؛ برای این کار بهتر است رنگی را انتخاب کنید که از رنگ آبی سیر موجود روی دیوارها تیره‌تر باشد تا حس آسمان بودن و دور بودن را بهتر ایفا کند. برای به وجود آمدن ستاره‌ها می‌توانید از رنگ‌های شبرنگ استفاده کنید و نقره‌های متعدد در نقاط مختلف سقف ایجاد کنید یا با استفاده از استیکرهای کوچک ستارگان، سقف را پر از ستاره‌های درخشان کنید که در نور کم شب می‌توانند بسیار زیبا و شگفت انگیز باشد.

توجه داشته باشید که در این مراحل حتماً از خلاقیت فرزند خود استفاده کنید تا جلوه‌ای متفاوت به آن ببخشید. اگر از لحاظ هزینه مشکلی نداشتید می‌توانید از سقف‌های مجازی برای ترسیم آسمان شب بر روی سقف اتاق استفاده کنید یا آن را به صورت بسیار زیبا و جذاب تغییر دهید.

 

صندلی فضایی اگر فضای اتاق بزرگ است

یکی دیگر از المان‌هایی که معمولاً برای سنین پایین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از صندلی و لوازم خواب فضایی است. طبیعتاً این روش نیز هزینه‌های خاص خود را دارد ولی برای سنین پایین می‌تواند بسیار جالب و هیجان انگیز باشد و تأثیر زیادی روی شادابی کودک داشته باشد.

مبلمان و لوازم فضایی شامل تختخواب‌هایی به شکل سفینه‌های فضایی و همچنین صندلی‌ها و فضاهایی مانند موشک‌های در حال پرتاب است که کودک می‌تواند با استفاده از آن‌ها در تخیلات خود بازی‌های گوناگونی انجام دهد و همچنین ترکیب رنگ آن‌ها می‌توانند شادابی بیشتری به اتاق کودک بدهند. المان‌های کم‌خرج‌تری هم وجود دارند که می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر روی کودکان داشته باشند. یک پرده ساده با طرح فضایی پشت یک پنجره می‌تواند هر روز صبح بر روی رشد خلاقیت بسیار تاثیرگذار باشد.

گاهی اوقات یک کوسن و روبالشی طرح فانتزی که جذابت و جالبی زیادی دارد می‌تواند باعث شود تا کودک شما با علاقه بیشتری به سمت رختخواب برود و به موقع به خوابد که طبیعتاً این موضوع روی شادابی و افزایش انرژی کودک تأثیر زیادی دارد. لوازم پارچه‌ای به طور کلی ارزان قیمت‌تر هستند و می‌توان با استفاده از انواع مختلف آن‌ها خلاقیت زیادی به خرج داد و ترکیب‌های جالب و جذابی را برای کودک در دکوراسیون اتاق خواب فضایی ایجاد کرد که نباید تأثیر آن را بر روی روحیه کودک دست کم بگیرید.

آنچه در این مقاله بیام کردیم

ما در این مقاله از وب سایت دکوراچی سعی کردیم مواردی در رابطه با اتاق خواب به سبک فضایی بیان کنیم. به طور کلی سعی کنید همیشه قبل از اعمال هر نوع تغییری با کودک خود درباره آن صحبت کنید و صادقانه به وی بگویید که تا چه اندازه می‌توانید برای تغییرات اتاق هزینه کنید و گزینه‌های مشخص و معقولی را پیش روی او بگذارید و اجازه دهید تا خودش متناسب با آن هزینه گزینه‌ها را انتخاب کند؛ این موضوع علاوه بر رضایت کودک می‌تواند به وی در مدیریت مالی نیز کمک کند و او را مسئولیت‌پذیرتر بار بیاورد.

محتوای مرتبط