menu
search icon
همکاری با ما
  1. home icon
    خانه
  2. مجله دکوراچی
  3. دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی
  4. رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی چه رنگی است؟

رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی چه رنگی است؟

رنگ‌ها می‌توانند روحیات و خلقیات ما را تحت تاثیر قرار دهند. استفاده درست و به جا از رنگ‌ها می‌تواند در طراحی دکوراسیون داخلی منزل علاوه بر آن که آن محیط را مناسب‌تر می‌کند، تاثیر روانی زیادی روی افرادی خواهد داشت که در آن محیط زندگی می‌کنند. استفاده از هر رنگی با توجه به کاربردی که آن محیط دارد می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال شاید استفاده کردن از رنگ قرمز تیره برای محیطی مانند اتاق خواب که نیاز به آرامش در آن بسیار زیاد است کاری غیر منطقی و عبث باشد. در این مقاله از وب سایت رد پنل به بررسی رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی خواهیم پرداخت و از ویژگی‌های هر رنگ در این محیط برای شما خواهیم گفت.

 انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی کدام است؟

رنگ‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای تزیین کردن و رنگ آمیزی محیط سرویس بهداشتی از آن‌ها استفاده کرد. نکته‌ای که از درجه اهمیت بالایی برخوردار است آن است که از رنگی در این محیط استفاده کنید که با ماهیت محیط همخوانی کامل داشته باشد. از آنجایی که محیط حمام و سرویس بهداشتی نماد تمیزی و پاکیزگی است، استفاده کردن از رنگ‌های روشن که نماد پاکیزگی هستند می‌تواند ایده‌ای جذاب برای این محیط‌ها باشد.

رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

استفاده از رنگ خنثی برای  سرویس بهداشتی

یکی از دسته رنگ‌هایی که می‌توان از آن در سرویس بهداشتی استفاده کرد، رنگ‌های خنثی هستند. از آنجایی که این رنگ‌ها به خوبی با تمامی رنگ‌های دیگر ست می‌شوند، استفاده از این رنگ‌ها در محیط داخلی سرویس بهداشتی می‌تواند اقدامی مناسب به نظر برسد.

استفاده کردن از رنگ‌های خنثی در سرویس بهداشتی باعث خواهد شد که شما آزادی عمل بیشتری در انتخاب رنگ دیگر تجهیزات داشته باشید، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود رنگ بک گراند و کلی طراحی را از میان رنگ‌های خنثی انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی از دیگر رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود استفاده کنید.

رنگ‌های خنثی شامل رنگ‌هایی نظیر سفید، خاکستری، استخوانی، نقره‌ای می‌شود که به راحتی با دیگر رنگ‌ها ترکیب می‌شوند و زیبایی زیادی را به محیط می‌بخشند.

استفاده از رنگ خنثی برای  سرویس بهداشتی

استفاده از رنگ‌های سرد در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دسته دیگری از رنگ‌ها که می‌توان از آن‌ها در محیط سرویس بهداشتی استفاده کرد، رنگ‌های دسته سرد هستند. این رنگ‌ها دارای یک ویژگی اصلی هستند و آن هم نقش تسکین دهندگی این رنگ‌ها است. این رنگ‌ها به خوبی روی افراد نقش آرامش دهندگی را ایجاد می‌کنند.

در صورتی که فضای سرویس بهداشتی یا حمام شما کوچک است می‌توانید با استفاده  از دسته رنگ‌های سرد محیط را  به اندازه قابل قبولی بزرگ نشان دهد؛ این یکی از ویژگی‌های دسته رنگ‌های سرد است.

رنگ‌های سرد به دلیل آن که روشنی زیادی را از خود بازتاب می‌دهند بهترین انتخاب برای محیط‌هایی هستند که نور گیر کافی ندارند. پس اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است و محلی برای وارد شدن نور به آن نیست می‌تواند از رنگ‌های سرد برای روشن‌تر کردن محیط استفاده کنید.

ترکیب رنگ‌های سرد با چند رنگ گرم می‌تواند محیط سرویس بهداشتی را به سبک‌های مدرن نزدیک‌تر کند.

استفاده از رنگ‌های سرد در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از خانواده رنگ‌های گرم در سرویس بهداشتی

دسته دیگری از رنگ‌ها که می‌توان از آن‌ها در سرویس بهداشتی‌ها با شرایط خاص استفاده کرد، رنگ‌های گرم هستند. استفاده از رنگ‌های گرم برای سرویس بهداشتی‌هایی که دارای فضای کوچکی هستند و همچنین پنجره و محیطی برای وارد شدن نور به آن وجود ندارد پیشنهاد نمی‌شود.

اگر محیط سرویس بهداشتی فضای بزرگی دارد و همچین نور به اندازه کافی در این محیط وجود دارد می‌توانید از این رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید، در غیر این صورت استفاده کردن از این رنگ در میزان محدود می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

توجه داشته باشید که استفاده کردن از رنگ‌های گرم زیادی باعث می‌شود که محیط دچار به هم ریختگی و شلوغی بیش از اندازه‌ ‌شود به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حداکثر از 3 رنگ برای محیط سرویس بهداشتی استفاده کنید تا از به هم ریختگی و شلوغی جلوگیری شود.

استفاده از خانواده رنگ‌های گرم در سرویس بهداشتی

خرید کاشی با رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

می‌دانیم که یکی از مهم‌ترین مواردی که در سرویس بهداشتی از آن به میزان زیادی استفاده شده است، کاشی است. در اکثر سرویس‌های بهداشتی امروزی برای کف و همچنین دیوارهای از کاشی به جای سیمان و گچ استفاده می‌شود.

به همین خاطر استفاده کردن از کاشی مناسب با رنگ مناسب محیط می‌تواند در زیبا به نظر رسیدن این محیط تاثیر زیادی داشته باشد. برای انتخاب کاشی همان طور که در بالاتر گفته شد در صورتی که  محیط سرویس بهداشتی فضای کمی دارد، استفاده و انتخاب کاشی ساده‌تر می‌تواند برای این محیط زیباتر باشد، اما اگر فضای زیادی در اختیار دارید، استفاده کردن از کاشی‌های رنگی رنگی سرویس بهداشتی جالب خواهد بود.

کوچک یا بزرگ بودن کاشی‌ها بسته به آن که سلیقه شما چه باشد می‌تواند متفاوت باشد، اما از خاطر نبرید که استفاده از کاشی‌هایی با طرح‌های ریز می‌تواند محیط را کوچک‌تر از آنچه که هست نشان دهد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود در انتخاب نوع کاشی حتما به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

خرید کاشی با رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

نقش رنگ سفید در دکوراسیون سرویس بهداشتی

گفتیم که رنگ سفید یکی از رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود این رنگ به دلیل ویژگی سفیدی که دارد، به عنوان نماد پاکیزگی شناخته می‌شود. استفاده کردن از این رنگ می‌تواند در پاکیزه نگه داشتن محیط تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتما از این رنگ در محیط‌هایی که امکان آلودگی در آن بیشتر است استفاده کنید. 

ترکیب کردن رنگ سفید با چند رنگ گرم می‌تواند جلوه زیبایی یه محیط داخلی سرویس بهداشتی بدهد. نکته آخر آن که استفاده کردن از رنگ‌ها بیش از آن که دارای قانون و شرایط خاصی باشد، به سلیقه و خواست فرد بر می‌گردد.

نقش رنگ سفید در دکوراسیون سرویس بهداشتی

در  مقاله رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی چه گفتیم؟

در این مقاله از سری مقالات وب سایت رد پنل سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با رنگ‌های مناسب برای سرویس بهداشتی در اختیار شما قرار دهیم. گفتیم که استفاده کردن از رنگ‌های خنثی در این محیط باعث می‌شود تا شما به راحتی بتوانید هر وسیله‌ای با هر رنگی را در این محیط بدون نگرانی از بر هم ریختی محیط، در سرویس بهداشتی استفاده کنید. همچنین گفتیم که انتخاب رنگ بیش از همه به سلیقه و خواست شما ارتباط دارد نه هیچ موضوع دیگری!

محتوای مرتبط

call