معرفی دیوارپوش های کامپوزیت

بهترین، خاص ترین و زیباترین دکوراسیون های داخلی نیز پس از مدتی برای ساکنان آپارتمان ممکن است کسل کننده و تکراری شود. از این رو صنعت معماری روز به روز در حال توسعه به سمت ایجاد نماها، دیوارپوش ها و سقف های کاذبی است که علاوه بر جلوه ی زیبا و قابلیت ایجاد تنوع در معماری داخلی ساختمان ها، دارای نصب و اجرای راحت باشد تا تغییر دکوراسیون داخلی سازه ها به امری پرهزینه، خسته کننده و زمان بر تبدیل نشود. علاوه بر آن مسائل اقتصادی نیز در این امر بسیار مهم و موثر بوده و ایجاد تحول در نمای داخلی آپارتمان نباید به یک امر پرهزینه مبدل شده و مالک را از انجام این کار منصرف کند.

دیوارپوش های کامپوزیت یکی از دیوارپوش های مناسب و باکیفیت در این زمینه به حساب می آید. این دیوارپوش ها علاوه بر نمای زیبا، در مدل ها و رنگ های متنوع موجود می باشند. دیوارپوش های کامپوزیت علاوه بر خصوصیات فوق، قیمت مناسبی نیز داشته و گزینه ای اقتصادی و مقرون به صرفه به حساب می آیند.

دیوارپوش های کامپوزیت طرح چوب

دیوارپوش های کامپوزیت یک جایگزین باکیفیت، زیبا، بادوام و بسیار مقرون به صرفه برای سایر مصالح طبیعی و گران قیمت دیوارپوش از جمله چوب، سنگ، آجرهای نما و مواردی از این دست به حساب می آید. علاوه بر آن دیوارپوش های کامپوزیت بسیار سبک بوده که این امر باعث راحتی و سرعت عمل در نصب آن ها می گردد.

ابعاد این دیوارپوش های کامپوزیتی که به صورت ورقه ای تولید می­شوند، معمولا 130*230، 130*280 و 100*300 سانتی متر می باشد. این دیوارپوش ها قابلیت برش نیز داشته و می­توانند در ابعاد دلخواه برش خورده و بر روی سطح مورد نظر نصب شوند.

یکی از پرکاربردترین سطوح برای دیوارپوش های کامپوزیت، دیوارهای نم­دار و دارای رطوبت است. دیوارپوش های کامپوزیتی در برابر رطوبت مقاوم بوده و همچنین نم و رطوبت را از خود عبور نمی­دهند. این دیوارپوش های دکوراتیو با پوشش کامل دیوار دارای رطوبت، نمای نامطلوب سطح نم­دار را به یک نمای زیبا و خاص تبدیل می­کند.

دیوارپوش کامپوزیت طرح سنگ

نصب این دیوارپوش های دکوراتیو نیز بسیار آسان بوده و توسط پیچ و رول پلاک صورت می پذیرد. درز میان قطعات مختلف دیوارپوش نیز توسط خمیر درزگیر با نام خمیر ماستیک به صورت کامل و دقیق پوشانده می شود.

دیوارپوش های کامپوزیت خاصیت رنگ پذیری داشته و قبل یا حتی پس از نصب می­توان بر روی آن ها عملیات رنگ آمیزی را انجام داد. برای این کار در فضاهای داخلی معمولا طبق نظر و سلیقه ی مصرف کننده از رنگ های فوری و در فضاهای خارجی از رنگ های پلی اورتان استفاده می گردد.

دیوارپوش های کامپوزیت به دلیل تولید در انواع طرح ها و مدل ها، و همچنین خاصیت رنگ پذیری، برای طیف گسترده ای از محیط ها، از مسکونی تا تجاری و اداری، قابل استفاده است.

یکی از بزرگترین خصوصیات دیوارپوش های کامپوزیت نما و جلوه ی بسیار طبیعی آن ها می باشد. به طوری که در نگاه اول هیچ تفاوتی با طرح اصلی و متریال طبیعی نخواهند داشت. برای مثال دیوارپوش کامپوزیت طرح آجر، که یکی از انواع پرطرفدار دیوارپوش های کامپوزیت به شمار می­رود، نمایی کاملا مشابه آجر داشته و تفاوتی با نمای طبیعی آن ندارد. رنگ آمیزی دقیق دیوارپوش نیز می­تواند موجب طبیعی تر شدن جلوه ی این دیوارپوش دکوراتیو شود.

دیوارپوش های کامپوزیت با توجه به استقبال روزافزون کارفرمایان پروژه های عمرانی، پیمانکاران و مصرف کنندگان، به یکی از محصولات پررونق در صنعت معماری ایران و جهان مبدل شده است. بدون تردید دیوارپوش کامپوزیت امروزه یکی از اصلی ترین متریال های معماری داخلی و خارجی ساختمان ها محسوب می­شود.

محتوای مرتبط